Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 14 komentarzy

Głos w debacie

Dariusz Loranty - Dariusz Loranty - były policjant (nie milicjant), próbował reorganizować ale z kiepskim skutkiem. Współpracuje ze Śledczym Focusem i Fakty WWL. Mediator sądowy i negocjator. Człowiek z pasją, kochający kresy RP.

Minister odszedł nadchodzi rzeź niewiniątek prostuję schetyniątek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rapacki odchodzi zaskakująca decyzja. W sytuacji zbliżającego się Euro 2012 dymisja ministra o tak przychylnej prasie i uznaniu społecznym jest co najmniej dziwna, należny dodać człowieka odpowiadającego za hit wyborczy PO czyli walkę z kibolami.

Więc dymisja musi być związana z jakąś walką pod biurkami poza oczyma opinii publicznej. Natomiast kojarzenie dymisji z reformą emerytalną jest klasyczną wydmuszką dla odwrócenia uwagi od rzeczywistych powodów. Wystarczy rzucić okiem na wypowiedzi policyjnych związkowców by się dowiedzieć jak minister oponował. Wody w Wiśle wiele upłynie zanim się dowiemy się o rzeczywistych przyczynach odejścia Rapackiego.


Zastanawiając się nad  przyczynami dymisji należy ustalić warianty tej sytuacji to tak jak by przy zdarzeniu przestępczym zbudować wersje kryminalistyczne i próbować ustalić kto ? Dlaczego ? I za co?

A) Minister znużony.
B) Intuicji polityczna.
C) Różnice charaktery.
D) aferą korupcyjną w tle
E) Coś innego, ale dziwnego.

Właściwą wersję wybierz wg własnego gustu.

A) Minister znużony, zmęczony ciągła walka o bezpieczeństwo polskiego społeczeństwa.

       Cztery lata na ministerialnym stołku to na rodzime warunki długo, wyjątkowo. Były wybory ekipa niby ta sam ale psychicznie trzeba odpocząć. Każdy materiał się męczy a ludzki najbardziej. Rapacki nie uczestniczył bezpośrednio w walce partyjnej ale był na pierwszej lini
walki w obszarze bezpieczeństwa. Na stanowisku pracy był pierwszy a wychodził ostatni, wolny weekend znał ze wspomnień a pewnie telefon nieraz przerywał mu w nocy jakieś przyziemne przyjemności. To fakt lekko nie było, nie jeden by padł by na pysk i odszedł, nawet  z byle powodu. Jednak On nigdy dotychczas nie rejterował przed najważniejszymi wydarzeniami a Euro 2012 było by ukoronowaniem pięknej kariery.
Wersja  -  nieprawdopodobna.

B) Intuicji polityczna Rapackiego najlepsza wśród polskich polityków.

       Minister Rapcki ma wyjątkową intuicję, był zwalniany dymisjonowany, zsyłany i odsyłany na emeryturę a opinia społeczna ma go za super glinę, media piszą o największym autorytecie w środowisku. Swoją drogą ciekaw jestem co na to były minister pan Artur Blasz. Nie ma tym kraju znaczącej partii politycznej za której nie był dymisjonowany ale też
nie ma za której by nie był awansowany i doceniany. Być może to zbieg okoliczności ale fakty są porażające, taki wańka stańka, jak padnie to wstanie nawet w sarmancki sposób. Ta wersja zakłada, że wszystko jest celowym planem, a przynajmniej ma na to wpływ, na zmieniającą się sytuacje.  Wie kiedy się postawić, upada a później go i tak podniosą.

W takim razie Rapacki przewiduje koniec ery tuskowej. Na miejscu premiera bym dymisji nie przyjął .. i był bym pewny ze mnie nic zmiecie. Bo przy takiej propagandzie Polacy rzeczywistego kryzysu nie zauważą. Wiec pewnie Rapacki liczy na układ Schetyna PiS i inne
niedobitki .. ale ile ma Schetyna ma szabel? . No może na PiS, bo będą wcześniejsze wybory, że Budapeszt też będzie. Jeżeli nawet ten scenariusz jest możliwy  to jednak pamięć premiera Kaczyńskiego jest niezawodna. Rapacki komendant powiedział kiedyś, że nie będzie
podsłuchiwał i koniec, bo politycy to uczciwi ludzie a ci z Krakowa to szczególnie.
Wersja  -  nikle prawdopodobna.

C) Różnice charakterów obu panów które nie pozwoliły na kontynuowanie jednej wieczornej rozmowy i dalszej współpracy.


       System awansu w polskiej policji  wyjątkowo skutecznie wycina wszystkich funkcjonariuszy z tzw. charakterem, czyli swoim zdaniem. Ten system jest dosyć wierną  kopią feudalizmu. Prawdopodobieństwo zostania "kimś" osoba samodzielna  jest porównywalna do sukcesu w totka. Samodzielny komendant powiatowy to musi być brat kogoś bardzo ważnego. Do sukcesu w strukturach KGP dochodzi jeszcze, prócz zasad
poddaństwa, umiejętność poruszania się w zawiłościach struktur rodzinnych. Tam już są czwarte pokolenia. Zakładam, że Rapacki jest inny, jakimś cudem prześlizgał się przez sita na kolejnych etapach podróży w górę. Ba nawet  mam silne przekonanie że chyba nie był
lizusem i nie pozwolił sobie na zbyt "intensywna" rozmowę  ze strony młodego służbą agenta ABW.  Bo tam jest zatrudniony minister Cichocki, aktualnie  oddelegowany na stołek ministra. Należy dodać, że premier ma i miał wielu oddanych ministrów ale gdzie im do rezydenta w MSWiA.


Kariery obu panów tylko trochę podobne. Rapacki jednak trochę robił fizycznie w policji, na pierwszej linii, w przeciwieństwie do Cichockiego, który raczej prochu nie wąchał, no i zdecydowanie szybciej się piął w górę. Jest też znacząca różnica Rapackiego nie oddelegowywano co najwyżej zsyłano. Teoretycznie możliwa wersja ale władza ministra jest bardzo iluzoryczna nad niektórymi swoimi zastępcami, którzy czasami zbyt często mieli większy dostęp do ucha bossa niż oni. Wyklucza tą wersje całkowite oddanie ministra
Cichockiego premierowi. Kto był świadkiem najtajniejszych rozmów premiera z Kamiński (ten od CBA), a kto tak pięknie zeznawał przed komisją. Myślę że obecny  minister doszedł już do perfekcji rozumienia premiera bez słów i jestem pewien że gdy by się skonfliktował z
Rapackim, tak na poważnie to dla dobra premiera zniósł by każdy afront. Nie wykluczam,  rozmowa była, pewnie ostra, chyba było słychać na parterze, może dlatego urzędasy przy Batorego mają o czym dywagować lecz nie była ona przyczyną dymisji.
Wersja mało prawdopodobna.

D) aferą korupcyjną w tle dymisji ważkiego ministra.


Premier mający świadomość kosztów marketingowych dymisji zdecydował się na nią .. bo nie chciał by zostało ujawniona jakaś afera która by jeszcze więcej kosztowała rządzącą ekipę Gdy by do niej dopisano urzędującego ministra od bezpieczeństwa i uczciwości to by się działo. Mimo, że to ta dymisja wpisuje się w walki frakcyjne czyli wycinanie schetnistów to jednak nie ta przyczyna. To zbyt znaczące odejście, żeby uzasadniać tylko i wyłącznie walką frakcyjną.


Całkowity zbieg okoliczności ale w ostatnich tygodniach w MSWiA aresztowano dyrektora odpowiedzialnego za wprowadzenie nowych systemów informacyjnych. Chłop znał się na rzeczy, system wprowadził a przy okazji parę groszy do swojej kieszeni, czekamy na dalszy rozwój. Zupełny zbieg okoliczności to ludzie z układu Wrocławskiego. W pewnym momencie przywiało ich do Warszawy hurtem, dostali stanowiska i mieszkania. Stanowiska utracili ale mają gdzie mieszkać. Może lepiej by było gdy by rządzili miejscowi mniej mieszkań policja by fundowała.


Afera porównując do innych to całkiem minimalna. Ale gdy by przypadkiem coś jeszcze wypłynęło lepiej było zrobić co zrobiono. Tą zasadę znamy z afery hazardowej, że Tusk lubi dmuchać na zimne no to wtedy rozdmuchał część swojego towarzystwa a teraz się powtarza w mniejszej skali.
Wersja prawdopodobna.

D) Coś innego, ale dziwnego.


Rapacki do ministerstwa trafił z biznesu, doradzał, szkolił, może nieświadomie kolegował z kimś z kim nie powinien a może na niego się powoływano a on nie niechcąco (mam nadzieje) coś uwiarygodniał. Media odczytały by to jako działanie wspólnie i w porozumieniu. Podobnie jak w wersji poprzedniej to tylko tło,  ja wierzę że On uczciwy. Gdy taka
informacja doszło do ucha Tuska to on po prostu  dmuchał na zimne.

Efektem dymisji.
To największa rzeź niewiniątek czyli osób nie związanych z przyczynami zaistniałej sytuacji. Właściwie w tym przypadku będzie to rzeź schetyniątek. Komendant główny już nowy, zastępcy za chwilę, na najwyższych stanowiskach w KGP należy mieć swoich zaufanych którzy będą realizować ważne zadania. Oczywiście poleci paru komendantów wojewódzkich i kierowników w tych komendach. Za parę naście tygodni tuskami dotrze do powiatów oczywiście z tych samych powodów jak na górze.

Czy należy im współczuć jeżeli ktoś ma ochotę to niech pamięta że taka forma jest standardem w Polskiej policji. Koszty podejrzewam że większe całego  aspektu bezpieczeństwa Euro 2012 ale mam przyjemność i zaszczyt mieszkać w imperium marnotrawstwa.

Dariusz Loranty

 

KOMENTARZE

 • zanim się dowiemy się o rzeczywistych przyczynach odejścia Rapackiego
  Rzeczywiste przyczyny:
  http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/41825,jak-zakorkowac-szampana

  RSz.
 • @Fiatowiec
  dzięki,
  uzyskać taki komentarz od Fiatowca na starcie to zaliczka ale czy podołam
 • @
  Witamy na NowymEkranie ;-)

  Bardzo cieszy obecność Pana osoby w naszym gronie.
 • dzięki
  komentarz Fiatowca to dla mnie wyzwanie
  jeżeli mnie czyta Fiatowiec to chyba warto rzucić okiem na mój blog
 • W PO — Schetyna miał dobre kontatkty z mafią, Tusk jest popierany przez sowiecką agenturę rodem z PRL...
  *
  A więc — tak czy inaczej władza Po oznacza, że — mamy do czynienia, albo z opiekunami mafii tworzonej w PRL-bis przez sowieckie służby, jakimi było peerelowskie SB, czy inne tajne służby...

  Albo z postsowiecką agenturalną mafią — jedynie udającą, że działa w interesie Polaków...
 • Ojcowie założyciele Platformy Obywatelskiej — SOWIECKIE tajne służby rodem z PRL...
  To właśnie Czempiński, dopiero po kilku latach, ujawnił, że miał bezpośredni udział w zakładaniu PO. W lipcu 2009 r. w kilku wywiadach poinformował, że był osobą, która dała początek Platformie. Według niego, partia ta powstała dzięki rozmowom z politykami i długiemu przekonywaniu ich, że teraz jest czas i miejsce na powstanie partii. W rozmowie w "Polsat News" z 3 lipca 2009 r. Czempiński mówił m.in.:

  "Miałem dość duży udział w tym, że powstała Platforma, mogę powiedzieć, że odbyłem wtedy olbrzymią liczbę rozmów, a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Piskorskiego do pewnej koncepcji, którą później oni świetnie realizowali". Również kolejne odpowiedzi Czempińskiego były zaskakujące. Stwierdził mianowicie, że to wybór Geremka na szefa UW był impulsem do tworzenia PO, ponieważ "wypalała się" UW: "Odbyłem ogromną liczbę rozmów w tym zakresie z członkami Unii Wolności, uważałem, że UW przeżywa kryzys i wybór Geremka przesądza o kryzysie w tej partii. I to był najlepszy moment, by powstała nowa partia".

  Natomiast na pytanie dziennikarki o rolę Donalda Tuska w tworzeniu PO: "To nie on zakładał? Wszyscy myślą, że to on", Czempiński odpowiedział: "Z Tuskiem także rozmawiałem, to był ten jeden z trzech, jeszcze Płażyński, też trzeba pamiętać". (za: "Czempiński, czwarty tenor PO - aresztowany"*)  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KV8BX8Ta8Lg


  ——————
  Zob. http://kruk.nowyekran.pl/post/41368,czempinski-czwarty-tenor-po-aresztowany
 • Z przymrużeniem oka, na powitanie w NE
  Na plebani, ksiądz wznosząc kieliszek, patrzy w oczy policjanta/dzielnicowego:
  -My mundurowi musimy się wspierać-. Przymyka prawe oko.
  Witamy w NE.
 • Dziennikarze śledczy powinni nosić broń i kajdanki ;)
  Najlepiej różowe bo lepiej wypadają w obiektywie..
  Osobiście się cieszę z dymisji gliniarza... Jakim by nie był cudem, wszyscy wiemy, jak policja się sprawowała... I cieszę się z dymisji komendanta głównego policji.. Powodów pewnie znalazłoby się z milion.
  Nie mam pojęcia, kim jest Rapacki, mi wystarczy, że ważną szychą.. to już dla mnie tyle, aby wiedzieć, że warto dymisjonować. Niech Pan kupi sobie pieska, będąc np w towarzystwie tuska i kolegów taki piesek mógłby wywąchać, kto co wciąga i z kim ;) hahahah mój piesek ładnie węszy :)... Powodzenia... Gdyby się odnalazła siedziba diabła, który stoi za tą władzą.. :) byłoby fajnie :)...
 • SZUKANIE PLANU RAPACKIEGO, KTÓREGO NIE MA ?:)
  Rzecznik resortu Małgorzata Woźniak twierdzi, że generał Rapacki
  nie złożył dymisji, podobnie jak nie wnioskował o nią minister Cichocki.
  Dlatego - według jednego z naszych rozmówców - rozważana jest
  aktualnie sytuacja, w której Rapacki pozostanie w resorcie i z
  konkretnym zadaniem:

  dopinaniem spraw bezpieczeństwa turnieju Euro. Wśród możliwych
  przyczyn sporu ministrów nasi rozmówcy najczęściej wymieniają
  problem reformy emerytur mundurowych. Projekt nowelizacji ustawy
  o policji ma być gotowy do połowy stycznia.

  Z kolei Adam Rapacki powiedział we wtorek PAP (po publikacji DGP),
  że w najbliższych dniach odchodzi z resortu. Nie chciał ujawnić
  przyczyn takiej decyzji.- Mogę jedynie potwierdzić, że w najbliższych
  dniach odchodzę z resortu. To wspólna decyzja moja i ministra
  Cichockiego - zaznaczył.
  ----------------------------------------------------------------

  A MOŻE CWANY GWIAZDOR A. RAPACKI TYLKO ROZGRYWA

  SWOJĄ POLITYCZNĄ KARIERĘ - W CZASACH OBECNEGO

  UKOCHANEGO WODZA TU-SEK-DONA - TAK JAK PRZYSTAŁO NA

  IMIENNIKA SŁAWNEGO W ŚWIECIE A. RAPACKIEGO Z CZASÓW

  CHRUSZCZOWA I UKOCHANEGO SEKRETARZA TOW. GOMUŁKI :))
 • @Zbigniew-Grzymski
  Rozgrywa swoj karte. Z taką wiezą jaką posiada nie raz bedzie o nim słychac. Reforma mundurówki i EURO 2012. Bedzie ciekawie.
  Notka wspaniała pozdrawiam Autora.
 • @Dariusz Loranty
  Mam dla Pana prosty temat śledczy.

  Czy jako były policjant może Pan wyjaśnić, dlaczego Policja bije niewinnych ludzi, nie stwarzających żadnego zagrożenia?

  Dlaczego policjanci wykonują najgłupsze rozkazy na odległość śmierdzące nadużyciami prawa i nigdy nie korzystają z Art. 58 Ustawy o Policji?

  Dlaczego BSW w KGP nigdy nie zajmowało się w sposób poważny problemem niezasadnej brutalności Policji?

  Bo wie Pan, te przepychanki o stanowiska między policjantami i politykami, to temat interesujący, ale nie najważniejszy.

  Temat najważniejszy to prawa obywatelskie, nagminnie łamane przez funkcjonariuszy w Polsce.
 • Więcej pytań
  Tutaj:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/46753,kilka-pytan-do-dariusza-lorantego
 • @Grażyna Niegowska
  Nie powinien ale został na cztery lata. Zmiany są konieczne, ale proszę pamiętać że Premier Tusk bardzo szybko zmieniał zdanie pod wpływem.... no właśnie pod jakim wpływem i czyim. Coś śp Lepper
  wiedział w tym temacie którą dostał od wiadomych służb różnej maści.
  W grę wchodziły setki tysięcy dolarów. On taką wiedzę posiadał.
  I wystarczy że ktoś odpowiedni Donkowi o tym przypomni w bardzo
  ciekawy sposób. A wszystko wróci na swoje miejsce. Pozdrawiam.
 • @kanton
  Czy wszystko w Polsce zależy od premiera? Ja rozumiem, że system jest zhierarchizowany i zabetonowany, ale nas jest więcej ;)))
 • dobra analiza
  Dobra analiza, moim zdaniem przyczyną wyrzucenia Rapackiego jest jego związek z grupą Grzegorza Schetyny i z aferą korupcyjną w resorcie.Nadto wskazać należy na związki Rapackiego z tzw.Układem Wrocławskim o którym mówił wybitny reżyser Grzegorz Braun i na fakt tego ,iż Rapacki na początku lat 90-tych był protegowanym funkcjonariusza MO, SB, a następnie komendanta wrocławskiej Policji niejakiego Anioły.Ten długoletni ubek miał doskonałe kontakty na które się powoływał z rezydentami GRU przy jednostkach Armii Radzieckiej i rosyjskiej która stacjonowała na Dolnym Śląsku do 1993 roku.Niewykluczone więc jest ,iż obecna czystka ludzi Schetyny to efekt rywalizacji na terenie Polski rosyjskich i niemieckich agentów wpływu.Wcześniej o sile jaką mają niemieccy lobbyści przekonał się wielki przyjaciel Izraela i USA niejaki Czempiński.
 • Witaj Darku, dziękuję że korzystać z dostojeństwa słów Wolnych od Pokus
  Jestem wdzięczny, że zakotwiczyłeś się jako obiekt w serwisie 'NE' jestem pod wrażeniem i zapraszam do uczciwości jaką reprezentujesz, pamiętaj że przyjaciół poznaje się również w sieci i nie jest machinacja psychologiczna podziemia. Dziś rządzi ten jutro kto inny najgorzej mieli policjańci, a teraz to jest nawet BRAK minimum Integracji ze Społeczeństwem chociażby polskim? - Jest inaczej?, wiem że nie odpowiesz w tej dekadzie na to zapytanie, ale ja już znam odpowiedź, www.Detektyw.de :)

  Serdecznie Pozdrawiam

  ForensicTools
  ____________________________________________________________________
 • Tusk, Schetyna — są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić gansterskiego zaplecza PO
  *

  Mafia robi, co chce, zabija, kogo chce, przekupuje, kogo chce

  W rozmowie z NiezaleznaTV poseł Antoni Macierewicz (PiS) stwierdza, że:

  Działanie tej komisji to wielki sukces pana Schetyny i tych wszystkich, którzy chcą za wszelką cenę uniemożliwić dojście do prawdy w związku z nadużyciami i przestępczymi działaniami ministrów z otoczenia rządu pana premiera Tuska. I wszystko wskazuje na to, że pan Tusk, Schetyna i ich najbliżsi są gotowi zapłacić bardzo wysoką cenę, byle by tylko nie ujawnić tego gansterskiego czy mafijnego zaplecza jakie ujawniła sprawa hazardowa. (…)

  - Zagrożone jest dzisiaj państwo polskie. To nie jest problem partyjny, to nie jest problem poszczególnych ministrów czy poszczególnych rządów, to jest problem, czy my jako naród w ogóle chcemy utrzymać taką strukturę jak państwo polskie. Na razie jest tak, że mafia robi, co chce, zabija, kogo chce, przekupuje, kogo chce, likwiduje organy państwa polskiego jak np. komisję śledczą, wtedy kiedy jest to jej wygodne.

  - Taki jest stan rzeczy, który ciągle toleruje i przy którym współpracuje Platforma Obywatelska. Ja nie mam zamiaru oskarżać PO o jakieś drugorzędne przestępstwa. Ja oskarżam o to, że współdziała z mafią, która niszczy państwo polskie. (…)

  Minister Antoni Macierewicz o komisjii hazardowej specjalnie dla NiezaleznaTV

  - poseł Antoni Macierewicz rozmawiał z Teresą Wójcik i Cynthią Harasim.

  http://www.youtube.com/watch?v=0purbHTBn3E


  Obejrzyj całą wypowiedź posła Macierewicza dla NiezależnaTV!
  http://www.youtube.com/watch?v=0purbHTBn3E
 • @Autor
  ok.
  Od dawna czekam na ujawnienie się uczciwego policjanta - który prawo rozumie literalnie, a nie pochyla się nad sprawą w 'skupieniu", podczas którego zamiast słuchać "o co chodzi", kombinuje "jak tu się z tego wymigać" [co stanowi normę wśród prawników z którymi dotychczas miałem do czynienia].
  Pozdrawiam,
  choć o moje zaufanie będzie Panu ciężej niż "zwykłym" ludziom :)
  DB
 • A propos profesjonalizmu generała Rapackiego i polskiej policji
  polecam ten tekst:

  http://konserwatysta100.salon24.pl/221028,o-tym-jak-general-rapacki-poslowi-dornowi-odpowiedzial
 • @mesa boogie
  Nie sądzę, aby wszyscy polscy policjanci nie posiadali odpowiednich kwalifikacji umysłowych, natomiast wielu z nich naprawdę nie ma zielonego pojęcia o tym, czym są prawa i wolności obywatelskie.
 • Witam serdecznie.
  Naprawdę dobry, rzeczowy i analityczny artykuł, z którego bardzo wiele dowiedziałem się. Sprawy które Pan porusza nie są mi znane, ale jak istotne z punktu widzenia funkcjonowania Państwa - to mnie pasjonuje.

  Witam serdecznie i z niecierpliwością oczekuje na dalsze, równie dobre analizy.

  Pozdrawiam
 • @Alan Parsons Project
  no to witam
 • @Płk Kufel
  dużo wiesz, chyba Ty więcej byś napisał
 • @Dariusz Loranty
  Mam nieodparte wrażenie, że we wszystkich wersjach porozkładał Pan ziarna prawdy, ale to tylko wrażenie.
  Zobaczymy jak to się będzie rozwijać.

  Obserwowanie rzeczy ważkich i ulotnych to ciekawe zajęcie, a takim jest na pewno to, co dzieje się w otoczeniu rządu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY